Не грати, а робити: як стають розробниками для Android і iOS

Світовий ринок додатків для мобільних ОС зростає з кожним роком, приносячи радість користувачам і прибуток — творцям. Хочеться вам стати частиною мобільного історії — не витрачати гроші на програми, а заробляти на їх створення? Ні, для цього не доведеться вчитися п’ять-шість років, достатньо кількох місяців. Так, отримати таку роботу нескладно, а віддача — і моральна, і матеріальна — винагородить за всі зусилля. Згадайте, приміром, суперпопулярні фільтри для Instagram: їх творці не витрачали роки на розробку, а швидко втілили чудові ідеї, які сподобалися всьому світу.
Ігри для «зелених чоловічків»

Пристрої під управлінням ОС Android займають більше 80% світового ринку мобільного. Це навіть не ласий шматочок, а майже цілий пиріг! Зрозуміло, потреба в кадрах висока і зростає з кожним днем, адже цей ринок збільшується на 170% в рік. Причому за новачками з палаючим поглядом і повними кишенями ідей полюють багато ділки: людям нецікаво грати в оновлені версії відомих ігор, вони хочуть чогось новенького. На популярних порталах пошуку роботи майже у кожної впливової компанії є вакансії для початківців. І мобільні програми — це така сфера, в якій зробити кар’єру можна ну дуже швидко. Звичайно, з базою мобільного розробника не обов’язково займатися тільки іграми. Та й працювати в компанії — теж. В магазині Play Маркет досить додатків від самостійних девелоперів: від розумних будильників до лічильників калорій. Інша справа, що в такому разі прибутковість спочатку буде нижче, а з плином часу вам знадобляться додаткові руки (і голови). І тоді почнеться зовсім інша історія.

З чого краще почати?

З отримання знань: онлайн-курси GeekBrains допоможуть закласти базу без «води» і зайвих знань з яким-небудь ОБЖ та КСЕ, якими всіх неодмінно «годували» в інституті. Немає і заліку з фізкультури: якщо знадобиться, герої ваших майбутніх ігор зможуть перестрибувати п’ятиметрові ями, але вам за ними повторювати не доведеться.

Скільки це займе часу?

Базовий курс по професії Програміст Android» складає п’ять місяців. Так-так, це трохи менше півроку, за які ви встигнете освоїти два курси Java і введення в бази даних, потім три курси по розробці для Android з усіма секретами і підводними каменями, а також, звичайно, базовий курс англійської для фахівців IT. В наприкінці вас чекає підсумкове тестування з отриманням сертифікату.

Що вийде в результаті?

Після закінчення навчання вам видадуть диплом і… «давай, до побачення» — йди і як-небудь сам шукай роботу? Ні, такого тут не буде. У GeekBrains все по-іншому: кожному треба два місяці стажування та командної роботи. Це дозволить відточити нові навички на практиці, обзавестися досвідом і навчитися працювати пліч-о-пліч з однодумцями. Є ймовірність залишитися в тій же компанії, де проходила стажування. «Відбити» повну вартість навчання вийде досить швидко, середня зарплата розробника для Android — близько 115000 рублів. Розваги для «яблучників»

Якщо вам ближче операційна система, створена компанією Apple, то важливо розуміти, що навчитися програмувати для цього середовища не складніше, ніж для Android.

Так, відмінності в мовах програмування і вихідному коді, звичайно, є (наприклад, Apple не дає глибоко «вгризатися» в архітектуру і змінювати оболонку), але тривалість навчання (три місяці + два місяці стажування) та початкові знання (алгоритми і бази даних) залишаються незмінними.

Споживачами плодів вашої праці будуть шановні користувачі, яких більш мільярда чоловік. До речі, середня зарплата розробника для iOS трохи вище — 126000 рублів в місяць.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *